4 Büyük Borsa Duyurdu: Bu 17 Altcoin Listeleniyor!

Yakın zamanda, birçok kripto para borsası, yeni altcoin listelemelerini duyurdu. Bu yazımızda, çeşitli altcoin listeleme haberlerinden bahsedeceğiz. İşte detaylar…

OKX, Hong Kong’daki yatırımcılar için 15 altcoin listeledi

OKX, Hong Kong’daki bireysel yatırımcılara yönelik hizmetlerini geliştirmek için son hamlesini duyurdu. Borsa, Hong Kong’daki kullanıcıların güvenli ve emniyetli bir şekilde sanal varlıkların spot ticaretini yapmalarına olanak tanıyan ve şehrin kripto varlık hizmet sağlayıcıları (VASP’ler) için gerekliliklerine uyan yükseltilmiş bir uygulamayı tanıttı.

OKX uygulaması artık Hong Kong kullanıcılarının Bitcoin, ETH, ADA, MATIC, SOL, DOT, UNI, LINK, SAND, LTC, AVAX, AXS, ATOM, XLM, USDT ve USDC gibi popüler tokenlar da dahil olmak üzere 16 büyük kripto para birimini satın almasına, satmasına ve elinde tutmasına olanak sağlıyor. Bu tokenlerin mevcudiyeti, Hong Kong’daki bireysel yatırımcılar için çok çeşitli yatırım seçenekleri sunmakta.

OKX, Hong Kong’daki kuruluşu için hazırlık yapıyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bu yılın başlarında OKX, 1 Haziran 2023’ten itibaren geçerli olacak VASP’ler için yaklaşan düzenleyici rejime hazırlık olarak bir Hong Kong kuruluşu kurdu. Borsa, beklenen düzenleyici gereklilikleri karşılamak için bir yılı aşkın süredir proaktif olarak operasyonlarını geliştirmekte ve sıkı kontroller uygulamakta. OKX’in şeffaflığının dikkate değer bir yönü, kripto varlıklarını Proof of Reserves aracılığıyla aylık olarak yayınlaması oldu.

OKX, zk-STARK sıfır bilgi teknolojisini uygulayarak kullanıcıların borsanın ödeme gücünü bağımsız olarak doğrulamasına ve varlıklarının OKX rezervleri tarafından desteklendiğini teyit etmesine olanak tanımakta. Nisan ayındaki en son Proof of Reserves raporunda Bitcoin, Ethereum ve USDT’de 10,4 milyar dolarlık varlık olduğu belirtildi. Sonuç olarak artık OKX uygulaması aracılığıyla, Hong Kong kullanıcıları BTC, ETH ve diğerleri dahil olmak üzere 16 ana kripto varlığı rahatlıkla satın alabilir, satabilir ve dönüştürebilir. Tokenlar, eşler arası (P2P) işlemler veya ApplePay, Visa ve Mastercard gibi üçüncü taraf sağlayıcılar aracılığıyla Hong Kong doları kullanılarak edinilebilir.

Coinbase, Bitrue ve XT.com’dan da listeleme haberleri geldi

Diğer yandan, ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase, Osmosis’i (OSMO) listeleyeceğini yakın bir zamanda duyurdu. XT.COM, bugün Türkiye saati ile 11:00’de Merchant’ı (MTO) USDT çifti ile platforma ekleyecek. Son olarak, Bitrue da bir altcoin listeleyeceğini duyurdu. Bitrue, son zamanlarda Bitcoin ağındaki NFT’lerin popülerlik kazanmasıyla dikkat çeken Stacks’i (STX) listeliyor. STX/USDT çifti, bugün 13:00’ten itibaren platformda mevcut olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir