Apple eserlerine yeni artırım mı geliyor? Apple Store kimi ülkelerde süreksiz müddetliğine kapandı

Apple vakit zaman resmi internet sitesini bakıma almak maksadıyla kapatabiliyor. Fakat Apple Store’nin kapanma nedeni her vakit bakım olmuyor. Daha evvel de birçok kere kapanan Apple Store, tekrar açıldığı vakit fiyat güncellemesi de yapılmış olabiliyor.

Yüksek enflasyon ve döviz kurlarındaki artış nedeniyle Apple eserlerine yeni bir artırım bekleniyor. Dünya çapında birçok bölgede kapanması ise Apple’ın eserlerine artırım yapacağı savlarını güçlendirdi.

Apple Store Türkiye kapatılmadı. Fakat birtakım bölgelerde Apple Store sitesine giren kullanıcılar “Hemen döneceğiz” ve “Apple Store’da kimi güncellemeler yapıyoruz” sözleri ile karşılaşıyor.

Apple Store’nin kapandığı ülkeler ortasında ABD, İngiltere ve Almanya üzere ülkeler de yer alıyor. Apple Store yeni bir eser ekleneceği vakit da kısa bir müddetliğine kapatılabiliyor. Lakin şirketin yakın vakitte ekleyeceği yeni bir eser bulunmuyor. Münasebetiyle birtakım eserlerin fiyatının güncelleneceği iddia ediliyor.

Apple, geçen ay düzenlediği aktifliğinin akabinde Türkiye’de sattığı tüm aygıtlara ortalama yüzde 17 ila 20 oranında artırım yapmıştı. Artırım sonrası iPhone 13 Pro Max’in birtakım modelleri 42 bin TL’ye kadar yükseldi.

Şirketin ABD ve birtakım Avrupa ülkelerindeki mümkün artırımın Türkiye’ye nasıl yansıyacağı şimdi bilinmiyor.

KAYNAK: HABER7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.