Bağcılar’da eşinin ameliyatı için satacağı bisikleti çaldırdı

22 Nisan günü İstanbul Bağcılar’daki 100. Yıl Mahallesi’nde yaşayan Nazmi Bostancı, alışveriş yapmak için meskeninin yakınındaki bir markete girdi.

Elektrikli bisikletini marketin önündeki kaldırıma bırakan Bostancı, 10 dakika sonra çıktığında şaşkınlık yaşadı.

Bir mühlet telaşla çevreyi denetim eden Bostancı, yaklaşık 25 bin TL pahasındaki elektrikli bisikletin çalındığını fark etti. Bostancı, daha sonra polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

 

“Yayalar geçemez diye hassas davrandım”

Nazmi Bostancı, olay tarihinde bisiklet fuarına gittiğini, meskene dönerken eşinin arayıp marketten alışveriş yapmasını istediğini söyledi.

Marketin önüne geldiğinde elektrikli bisikletini her vakit bıraktığı yerde, bir kamyonun park ettiğini gördüğünü anlatan Bostancı “Duyarlı davranıp, yayalar rahat geçebilsin diye, farklı bir yere bıraktım. Markete 5 dakikada girip çıkarım, bir şey olmaz diye düşündüm. Yaklaşık 10 dakika içerde kaldım ancak orta ara dışarı çıkıp bisikletimi denetim ettim. Kasaya geldiğimde marketin camından bir kere daha dışarı baktım, bisikleti göremedim. Çabucak dışarı çıktım ve bisikletin çalındığını anladım. Caddeye yöneldim, şaşkındım doğal, ne tarafa gideceğimi bilemedim. Yürürken polis gruplarını gördüm, birlikte bisikleti aradık. Sonra da karakola giderek şikayetçi oldum” dedi.

“Bisikleti satarak eşimin ameliyat masraflarını karşılayacaktım”

Eşinin bir rahatsızlığından ötürü ameliyat olacağını söyleyen Bostancı, “Eşimin tedavisi için elimizdeki tek sermaye buydu, diğer bir birikimimiz yok” açıklamasında bulundu.

Hırsızlık anları kamerada

Polisin etraftaki güvenlik kameralarını incelediğini belirten Bostancı, “İki şahıslar, biri keşif ve gözetleme yapıyor, oburu de bisikletin üzerine binip gidiyor. Bunlar birbirini tanıyan kişiler” sözlerini kullandı.

Manzaralarda, iki kişinin sokakta yürürken market önünde duran bisikleti fark ettiği görülüyor. Şüphelilerden birinin bisikleti bir müddet incelediği, başkasının ise biraz ileride beklediği dikkat çekiyor. Kuşkulu, etraftaki insanlara aldırış etmeden bisikleti çalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.