Bahçeli: Kiralardaki yükselişe sessiz kalamayız

Partisinin TBMM’deki küme toplantısında iktisattaki berbat gidişata değinen MHP önderi Bahçeli “Kiralardaki yükselişe sessiz kalamayız, konut fiyatlarındaki yükselişleri atıl vaziyette seyredemeyiz. Vahim artışları sonlandırmak, taleplere kulak vermek mecburiyetindeyiz” dedi

Partisinin TBMM’deki küme toplantısında iktisattaki makûs gidişata değinen MHP önderi Bahçeli “Türkiye’yi ekonomik olarak zora sokan, alım gücünü zayıflatan planın geri planında mihraklar vardır ve açıkça meydandadır. FETÖ, bu kumpasın tam ortasında bulunan bir maşadır.” dedi

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli partisinin TBMM’deki küme toplantısında gündemi kıymetlendirdi.

“KONU EKONOMİK BEKA KONUSUDUR”

Konuşmasına iktisattaki gidişata değinerek başlayan MHP başkanı Bahçeli şunları söyledi:

* Milletimizin refahından rahatsızlık duyan Türkiye düşmanları dört bir koldan harekete geçmektedir. Ekonomik geleceğimiz maalesef yaylım ateşine tutulmuştur. Hükümet önlem üstüne önlem almaktadır. Bahis, ekonomik beka hususudur.

* MHP, hükümetimizin alacağı her kararın destekçisidir. Bir elin nesi varsa Cumhur İttifakı’nın iradesi vardır, şer odaklarının alayını birden karşılamaya kudretimiz yetecektir. Türkiye sevdamızdan ödün vermeyeceğiz.

* Bilhassa kur ve enflasyonda ekonomik gerçeklerle zıt düşen artışların bir müddet sonra normalleşeceğine, hazmedebilir ve makul düzeylerde istikrar kazanacağına inanıyoruz.

* Vatandaşlarımızın kesesine dokunan, mutfağına dinamit koyan, şikayetlerinin yaygınlaşmasına neden olan fiyat artışlarının önünü gerisini incelemek zorundayız.

* Türkiye’yi ekonomik olarak zora sokan, alım gücünü zayıflatan planın geri planında mihraklar vardır ve açıkça meydandadır. FETÖ, bu kumpasın tam ortasında bulunan bir maşadır.

HAKSIZ HUKUKSUZ ARTIŞ

* FETÖ’cüler, sıcak para çeteleri, yöntemsiz sermaye kümeleri bunların yerli uzantıları, global tefeciler, ekonomik tetikçiler, emperyalizme istekli casusluk yapan kokuşmuşlar Türkiye’nin ekonomik olarak köşeye sıkışmasına, milletimizin hayat pahalılığı içine gömülmesi emeliyle faaliyet içindedir.

* Kiralardaki haksız, hukuksuz artışların sorarım sizlere gerçek sebebi nedir? Asıl gayesi nedir? Vatandaşlarımızı mağdur haline getiren, zincir marketlerde peynirden yumurtaya, etten süte kadar fiyat etiketlerinin kabarmasına yol açan kimler varsa hatalıdır, sahnelenen kirli oyunun kesimidir.

* Kiralardaki yükselişe sessiz kalamayız, konut fiyatlarındaki yükselişleri atıl vaziyette seyredemeyiz. Vahim artışları sonlandırmak, taleplerine kulak vermek mecburiyetindeyiz.

* Haksız yarar peşine düşen fırsatçıların elbette yakasından tutmalıyız, bedelini de ödetmeliyiz. Kontrolleri sıklaştırarak utanmazları hem deşifre hem de rezil etmeliyiz. Buna tamam demeyeceğiz, boyun eğmeyeceğiz.

“CHP’NİN BAŞINDAKİ ZATIN KONUŞMAYA BİLE YÜZÜ YOKTUR”

Türk milleti uydurma demokratlara aldanmayacak, aldırmayacaktır. Mazisinde karneyle ekmek verilen hüzün dolu yılların olduğu CHP’nin ve başındaki zatın konuşmaya yüzü bile yoktur. Milletimizin ve devletimizin yanında sapasağlam yerimizi alacağız.

Tasarlanmış kahramanlıklara karnımız toktur. Gaz yağı yokken haşhaş yağı kullanılan yıllar aklımızdan çıkmamıştır. Biz tarihten dersimizi aldık. Sabırla, sebatla, metanetle, dayanışmayla, bir ve beraberce zorlukları aşacağız. Hengame ve kutuplaşmadan beslenen firavunları Allah’ın müsaadesiyle mahcup edeceğiz. 2023 birebir vakitte istikbal amaçlarımızın ileriye taşınmasını sağlayacak tarihi bir eşiktir.

“ABDÜLHAMİT’İ KİM SEVMİYORSA…”

1877 ve 1878 Osmanlı-Rus savaşında Yeşilköy’e kadar gelen güçlerin kumandanı şu telgrafı göndermişti: “Bizi durduracak hiçbir kuvvet yok, İstanbul’a girmek için müsaadenizi bekliyorum” Her gün bir yerinden yara alan Osmanlı İmparatorluğu’nun idare kademesinde sorumsuz, işbirlikçilik anaforuna kapılmış yöneticiler de vardı ve biliniyordu. Devşirilmiş bir kısım devlet ricali makus çöküşe hizmet etmişlerdi.

Osmanlı İmparatorluğu’nda tahta çıkan hiçbir padişah, asla ve kat’a kendi çıkarını devletinin ve milletinin çıkarı üzerine görmemiştir. Oğuz soyundan muhakkak hain çıkmamıştır. Abdulhamit’i kimler sevmiyorsa, tedavi edilmemiş kuyruk acısını hala kimler çekiyorsa onlara dikkat edeceğiz zira onlar Batı’nın içimize yuvalanmış tesir casuslarıdır. 1900’lü yılların başında sahnelenen kahpe oyunların günümüzdeki mültezimleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.