Binance Balinaları, Hafta Sonu O Altcoin’den Aldı!

En büyük meme coin olan Dogecoin (DOGE), balina hareketleriyle öne çıktı. Verilere göre en büyük Binance balinaları, hafta sonu DOGE’a odaklanıyor. İşte detaylar…

Binance balinalarının odağı Dogecoin’de

IntoTheBlock verilerine göre, Dogecoin balinaları büyük işlemler gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz gün boyunca işlem hacmi yüzde 45 oranında arttı.  Büyük işlem dalgalanmaları, tipik olarak balinaların alım veya satım faaliyetlerinin artmasıyla bağlantılıdır ve bir işlem genellikle 100.000 dolardan fazladır. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere balinalar, elinde yüklü miktarda coin bulunduran yatırımcılardır.

Bu hamle, 600 milyon Dogecoin’in dört ayrı işlemde ticaret platformu Robinhood’a transfer edilmesinden sonra geldi. Dogewhale verilerine göre, bu işlemlerin en büyüğünde 299.000.000 DOGE transfer edildi. Diğerlerinin her birine 100.000.000 DOGE aktarıldı. Öte yandan WhaleStats’ın raporuna göre Dogecoin, 100 BSC (Binance Smart Chain – yeni adıyla BNB Chain) balinası arasında en çok satın alınan 10 varlık arasında yer alıyor. Dogecoin en büyük Binance balinaları arasında ayrıca son 24 saatte en çok kullanılan akıllı sözleşmelerden biri olarak yer alıyor.

Elon Musk, DOGE’un bir numaralı destekçisi

Haftanın başlarında Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’e verdiği desteği yineledi. Meme coin’i neden desteklediğine dair yorumlarını paylaştı. Katar Ekonomik Forumu’ndaki bir röportajda Musk, Bloomberg’e “O kadar zengin olmayan birçok insan beni Dogecoin’i satın almaya ve desteklemeye teşvik etti. Bu insanlara cevap veriyorum,” dedi.

Elon Musk, Dogecoin’in sadık bir savunucusu olmaya devam ediyor. Meme kripto para biriminin Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,76 dolara yükselmesi, Musk’ın “Saturday Night Live” programında görünmesiyle aynı zamana denk geldi. Mevcut fiyatlarla Dogecoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 90.97 düşüşte. Dogecoin ayrıca piyasa değerine göre kripto para sıralamasında 11. sırada yer alıyor.

Dogecoin fiyat hareketi

Dogecoin, 18 Haziran’da 0,04 dolarlık dip seviyelerinden toparlandı. Biraz yükseldi. DOGE, yazım sırasında yüzde 1’lik küçük bir yükseliş sergiledi. Kripto para birimi, 9 milyar doların biraz üzerindeki piyasa değeri ile 11. sırada bulunuyor. Yükselişi her ne kadar küçük olsa da, son 7 günde yüzde 28.2’lik bir artış sergilemiş durumda. Ancak 14 günlük, 30 günlük ve 1 yıllık değişim oranı düşüşü gösteriyor. DOGE, son 14 günde yüzde 2.4, son 30 günde yüzde 13.6, son 1 yılda ise yüzde 72 oranında değer kaybetti. Şu anda 0.0682 dolardan el değiştiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.