Borsalarda Rekor Bitcoin Hareketi! “Bu Seviyelere Hazırlanın”

Bitcoin (BTC) fiyatı 21 bin doların altına düşerken borsalar rekor çıkış eğilimi görüyor. Bu esnada, bazı yatırımcılar düşüşe inanarak satın almaya devam ediyor.

Bitcoin’de 25.000 dolar boğa hattı olarak görüldü

TradingView’den alınan veriler, Haziran ayının son haftası başladığında Bitcoin’in borsaların düşüşünü takip ettiğini gösterdi. Bitcoin, istikrarlı bir hafta sonundan sonra üç günün en düşük seviyesine ulaştı. Bunun ardından 21.000 doların altında derinleşti. Yatırımcılar genel bir yükseliş inancından yoksunken, aynı zamanda 22.430 dolar ile 200 haftalık çok önemli hareketli ortalamanın (WMA) hala altındayken, daha fazla düşüş beklentileri mevcut kaldı.

Popüler Twitter analistlerinden Michaël van de Poppe, o gün bir Twitter tartışmasında, “Bitcoin 21 bin dolarlık desteğe HAYIR diyor. Sorun değil. Seviyelerimiz yapılandırılmış” dedi. Başka bir gönderide, daha düşük seviyelerin traderları long pozisyon açmaya ikna edeceğini öne sürdü. Destek 20,325 dolar ve 20,100 dolar civarındaydı. Ancak Bitcoin bu seviyelerin hiçbiri koruyamadı. Şimdi, fazla düşüşte ayılar 19.000 doları hedefliyor.

Credible, Bitcoin için 25.000 dolardan sonra neler olacağına ışık tutuyor

Bu arada, diğer trader ve analist Credible Crypto’ta Bitcoin analizlerini güncelledi. Bu ayın başlarında, Bitcoin’in 17.600 dolar dip seviyesini nasıl koruyacağını ortaya koydu. Bir video güncellemesinde Credible şunları kaydetti:

25.000 doları geri almayı başarırsak, 30.000 dolara (28, 29, 30.000 dolar) kadar itmeyi başarırsak, bu noktada yeni düşüşler göreceğimizi sanmıyorum. Yani yeni düşüşler göreceksek, bunun 25.000 doları geri talep etmeden önce olmasını beklerdim.

Bitcoin, gün içinde 200WMA’nın altında ilk ayını kapatma yolunda kaldı. Mevcut ayı piyasasını öncekiler arasında ayırdı.

Bitcoin, borsa cüzdanlarından çekiliyor

Bu arada, yatırımcıların düşüşü satın aldığına dair kanıtlar artmaya devam etti. Balinalar 20.000 dolar civarında Bitcoin eklemek için manşetlere çıktıktan sonra, borsalar son günlerde BTC arzında büyük düşüşler gördü.

On-chain analitik firması Glassnode’a göre, 26 Haziran, BTC’de borsalarda tutulmayan en büyük kümülatif değişikliği gördü. Borsalarda tutulan arzdaki 30 günlük ortalama değişiklik, fonlar başka bir yere taşındıkça 153.849 BTC düştü.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, bu esnada madenciler zor zamanlar yaşıyor. Küçük toparlanmaya rağmen, madenciler genellikle ayı piyasasının son ayağı olan teslim olmaya başladılar. Ayrıca, Hash Ribbon’a göre, 60 günlük MA 30 günlük MA’yı geçtiğinden beri madenci teslimiyeti çoktan başladı. Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Bitfarms, bu koşullarda BTC satmak zorunda kaldı. Firma, likiditeyi artırmak için Haziran ayında 64 milyon dolar değerinde yaklaşık 3 bin BTC sattı.

Benzer durum, 30 günlük MA’nın geçtiği Ağustos 2021’da tekerrür etti. Önümüzdeki üç ay boyunca, Bitcoin toplandı ve ATH seviyesi 67.5 bin dolara ulaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.