Cumhurbaşkanı Erdoğan, harekatın gayesini açıkladı: Tüm dünyaya ilan ediyorum!

  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine başlatması beklenen harekatla ilgili çok net bildiriler verdi.
  • Erdoğan, “güney hududumuzda 30 kilometre derinliğindeki alan inançlı hale gelinceye kadar operasyonların süreceğini” söyledi. 
  • Cumhurbaşkanı ayrıyeten, geçtiğimiz günlerde tartışılan yemin merasiminde dua manzaralarına ilişkinse, “Kimse duadan, salavattan rahatsız olmasın” dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ahlat’ta Malazgirt Zaferi’nin 951. yıl dönümünde konuştu. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Ahlat, asırlar boyunca Sultan Alparslan’ın Malazgirt’te açtığı kapının muhafızı olmuştur. Hazreti Ömer’den Sultan Alparslan’a birçok büyüklerin bize mirası olan bu kent tıpkı Malazgirt üzere uzunca bir müddet ihmal edilmiştir. Malazgirt’le birlikte Ahlat’ı da tarihi ve manevi ehemmiyetine uygun halde tekrar imar ve ihya ediyoruz.

Okçular Vakfımızın uğraşlarıyla yalnızca ecdadın mirasına sahip çıkmakla kalmıyor; kuşaktan jenerasyona aktarılacak bir geleneği de burada yetiştiriyoruz. 

“KONU İSLAM OLUNCA MANKURT TUTUMU İÇİNE GİRİYORLAR”

Bazıları bu bozkıra bizim ısrarla niçin yatırım yaptığımızı, gençlerimizi teşvik ettiğimizi anlamıyor, anlamak istemiyor. Bu bölümlerin dünyanın dört bir yanındaki toplumların; üstelik bizim üzere binlerce yıllık da değil yaşadıkları coğrafyadaki birkaç asırlık varlıklarını manalandırmak için tarih ve kültür inşa eforlarını hayranlıkla takip ve takdir ettiklerini biliyoruz. Aynı kısımlar bahis Türkiye, Anadolu, İslam olunca tam bir mankurt tutumuyla küçümseyici, alaycı, horlayıcı bir tutum içine giriyorlar. Her ne kadar bunların imanından, vatanımıza olan aidiyetinden kuşku duysak da kendilerine ne yaptığımızı, niye yaptığımızı tane tane anlatmayı sürdüreceğiz.

Ahlat ve Malazgirt düşmanlarımıza kaygı veren yükselişimizin mührüdür. 

“KİMSE SALAVATTAN RAHATSIZ OLMASIN”

Kimse duadan, tekbirden, salavattan rahatsız olmasın. Meşrebi ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti hudutları içinde yaşayan herkesin istiklali ve istikbali için verilen çabanın manevi zırhıdır. Sultan Alparslan, Malazgirt’te zafer kazandığında yalnızca Selçuklu’nun değil, Rum’u, Ermeni’si, Yahudi’siyle Anadolu’da herkesin geleceğini aydınlatan bir ışık yakmıştır. 

HAREKAT BİLDİRİSİ: BİR GECE ANİDEN GELEBİLİRİZ, HEM DE HER YERE!

Güney sonlarımızı bir uçtan öteki uca 30 kilometre derinliğinde bir koridorla garanti altına alana kadar çabamızın bitmeyeceğini buradan tüm dünyaya bir kere daha ilan ediyorum. 

Kendileri diledikleri vakit harekat düzenleyerek bize ‘sakın ha’ diyenlerin riyakarlıklarının farkındayız. Bu operasyonlara devam edeceğiz. Bir gece apansız gelebiliriz. Hem de her yere gelebiliriz. Bizim başkalarından farkımız, kimsenin toprağında gözümüz yoktur. 

KAYNAK: HABER7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.