Deva Partisi Tokat İl Başkanı Murat Kurnaz istifa etti: Hisseli harikalar kumpanyasının bir parçası yapmaya ruhum razı gelmiyor

Millet İttifakı partilerinin oluşturduğu 6’lı Masa, cumhurbaşkanı adaylarının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı. Masada yer alan Deva Partisi’nde ise, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına tepki olarak istifa yaşandı.

“RUHUM RAZI GELMİYOR”

Deva Partisi Tokat İl Başkanı Avukat Murat Kurnaz, partisinden istifa etti. Kurnaz, “Zaman, emek ve hayallerimi, lokomotifi Kemal Kılıçdaroğlu olan hisseli harikalar kumpanyasının bir parçası yapmaya ruhum razı gelmiyor” ifadelerini kullandı.

“7 ADAM REJİMİNDE MAHZURLAR VAR”

Twitter hesabındaki paylaşımında Kurnaz, şöyle söyledi: “Tek adam rejiminde nasıl mahzurlar varsa 7 adam rejiminde onun yedi katı mahzurlar var. Bunu görmemek için feraset fakiri olmak lazım.”

GELECEK PARTİSİ’NDE DE İSTİFA YAŞANMIŞTI

Öte yandan Kılıçdaroğlu’nun adaylığının açıklanmasının ardından Gelecek Partisi’nde de istifa yaşanmıştı. Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Muharrem Ödemiş, yaptığı yazılı açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun adaylığının “hayal kırıklığı” olduğunu belirterek partisinden istifa ettiğini duyurmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir