Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş’a berbat haber: Daireleri icradan satıldı

İcra ihalesi belgesine nazaran, alacaklı pozisyondaki bir kamu bankası, ‘dolandırıcılık’ tezi ile yargılanan Uğur Akkuş’a yönelik alacağının tahsili için harekete geçti. Bankanın borçlu listesinde Uğur Akkuş’un eski yöneticisi olduğu C. Memleketler arası Nakliyat ile tekrar Akkuş’a ilişkin AS Milletlerarası Gayrimenkul şirketi yer aldı. Kelam konusu krediye, Akkuş’un da şahsi kefaleti de kelam konusuydu.

25 MİLYON DEĞERİNDE

Halk TV’den Dinçer Gökçe’nin haberine nazaran; banka, 4 milyon 514 bin 398 liralık alacağının tahsili için Akkuş’a ilişkin Beşiktaş Arnavutköy’de bulunan üç dairenin icradan satışını talep etti. İstanbul Gayrimenkul İcra Müdürlüğünce yürütülen icra ihalesinin geçen ay tamamlandığı anlaşıldı. Müdürlük, tıpkı binada bulunan ve muhammen bedeli 25 milyonu aşan üç daireyi icradan satışa koydu.

İKİ DAİRE İCRADAN SATILDI

Yapılan ihalede iki daire el değiştirdi. Kelam konusu iki dairenin satış meblağı, bankanın alacağını karşıladığı için 3’üncü dairenin satışının yapılmadığı öğrenildi.

KUVEYTLİ YATIRIMCILAR DAVA AÇMIŞTI

Öte yandan, Uğur Akkuş’un da ortalarında olduğu 7 kişi Kuveytli yatırımcıları 20 milyon dolar dolandırdıkları tezi ile İstanbul Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmışlardı. Geçen yılın sonunda görülen davada Akkuş 8 yıl 4 ay mahpus cezası almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.