Galibiyetle veda

Ercan Taner

İrtibat Bilgileri

Dün akşam vedalarla doluydu. Arda Turan, Torrent, Babel. Daha birçok isim yeni dönemde olmayacak. Burak Elmas da o denli olağan ki. Arda, futbol hayatının altın periyodunu İspanya’da yaşadı. Atletico ve Barcelona forması giymek her futbolcuya nasip olmaz. Son devirlerde maalesef mesleğini güzel yönetemedi.

Tam bir muvaffakiyet öyküsü yakalamışken olayın sonu darbe almış futbol yaşantısına döndü. Umarım aldığı hayat dersi onu tekrar başarılı bir futbol insanına döndürür. Ben şahsen dün akşam alanda olmasını isterdim ancak yoktu.

Galatasaray, tarihinin en karmaşık devirlerinden birini yaşıyor. Seçim ne olacak? Lider kim olacak? belirsizlik var. Transfer ve teknik yönetici meçhullüğü haklı olarak topluluğa gönül verenleri endişelendiriyor. Bu ekip son periyotlarda 9 puan alamasaydı şu anda 39 puanı vardı ve kriz tepedeydi. Yunus’un golü ve taraftarının alkışı hoş fotoğraftı. Ya Balotelli’nin nefis şutu direkten dönmeseydi?

Savsız maçlar bazen keyifli olur. Gomis’in 8. golü penaltıdan geldi. Kalırsa, performans açısından yeni dönemde soru işaretim devam ediyor Gomis için. Kerem’in baş golünde Muric’in büyük yanlışı vardı. Daha sonra Kerem, Gomis’e ‘al da at’ dedi. Asist hoştu. Balotelli’nin frikik golü bu dönem birinci üçe girebilir. Topa nefis vurdu. Yunus Galatasaray’da iş yapar.


Ercan Taner

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.