Haftaya Bu Altcoinler ve Gelişmeler İzleme Listesinde!

Önümüzdeki haftaya girerken, Bitcoin ve altcoinler dünyası birçok önemli olay, ekonomik gösterge ve umut verici gelişme beklentisiyle çalkalanmakta. Peki, önümüzdeki günlerde neler olacak? İşte önemli makroekonomik gelişmeler ve altcoin dünyasında yaşanacaklar…

Makroekonomik açıdan bu gelişmeler önem taşıyor

Önümüzdeki hafta, önemli makroekonomik gelişmelerin yaşanacağı hareketli bir finansal ortam olacak. 22 Mayıs Pazartesi günü, ABD Merkez Bankası (Fed), Fed yetkilileri Logan, Barkin ve Bostic’in konuşmalarıyla sahneye çıkacak. Bu konuşmalar, merkez bankasının para politikası konusundaki duruşu hakkında fikir vereceği için yatırımcılar ve analistler tarafından yakından izlenmekte. Ayrıca, hafta boyunca piyasa katılımcıları ABD’nin borç tavanına ilişkin açıklamaları da dikkatle takip edecek. Bu açıklamaların finansal piyasalar ve yatırımcı duyarlılığı üzerinde geniş kapsamlı etkileri oluyor. Logan’ın konuşması Türkiye saati ile 15:30’da, Barkin ve Bostic’in konuşması ise 17:50’de gerçekleşecek.

23 Mayıs Salı günü ise ABD’de önemli verilerin açıklanması dikkat çekiyor. Salı günü 15:00’te ABD’deki inşaat izinlerine yönelik veriler ortaya çıkacak. Bu izinlerin miktarının 1.43 milyondan 1.41 milyona gerilemesi beklenmekte. Diğer yandan, 16:45’te ABD imalat ve hizmetler PMI verileri açıklanacak.  24 Mayıs Çarşamba günü, sabah saatlerinde, İngiltere’deki enflasyon verileri açığa çıkacak. Ardından, 16:00 civarı İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı konuşma yapacak. Ayrıca Çarşamba günü, yine ABD’de bazı gelişmeler var. Zira 17:05’te ABD Hazine Bakanı Janet Yellen konuşacak. 21:00’de ise FOMC tutanakları kamunun erişimine açılıyor.

25 Mayıs Perşembe günü TSİ 15:30’da ABD GSYIH verileri ve işsizlik başvuruları açıklanacak. Yine Perşembe günü, 17:00’de bekleyen konut satışlarına dair rakamlar ortaya çıkacak. 17:30’da Fed yetkilisi Collins konuşma yapacak. Günün sonunda ise FED’in rezerv bakiyesi açıklanacak.  26 Mayıs Cuma günü, 15:30’da ABD çekirdek kişisel tüketim harcamaları endeksi ve 17:00’de ABD enflasyon beklentileri açıklanacak.

Bitcoin ve altcoinler için sırada neler var?

Bu gelişmelerin ötesinde, kripto para ve Blockchain alanı heyecan verici olaylarla dolup taşıyor. İşte önümüzdeki hafta beklenen bazı kayda değer güncellemeler:

  • Optimism (OP) Bedrock mainnet yükseltmesini yapacak.
  • MetaMask, Lido ve RocketPool’da stake haldeki ETH para çekme işlemlerini desteklemeye başlayacak.
  • Bir DEX toplayıcısı olan Matcha, merkeziyetsiz uygulamasını (DAPP) güncelleyecek.
  • Gains Network, ücret yapısını yenileyecek. Bu şekilde, fonlama ücretlerini kaldıracak.
  • Blur’un, Blend için kısmi geri ödemeler sağlama olasılığı var.
  • GMX V2’nin piyasaya girmesi beklenmekte.
  • Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi merkeziyetsiz bir borsa olan SushiSwap V3, Findora’da piyasaya girecek.
  • Arbitrum Odyssey 2.0 kısa süre içinde başlayacak.
  • Diğer yandan Binance, yarından tarihinden itibaren İngiltere’deki müşterilerin banka havalesi ya da kart kullanarak sterlin (GBP) yatıramayacağını ya da çekemeyeceğini duyurdu.

Hafta ilerledikçe, piyasa katılımcıları ve meraklıları, bu olayları ve gelişmeleri yakından takip edecek.  Zira bunlar, finansal ortamı şekillendirme ve hem yatırımcılar hem de kullanıcılar için yeni fırsatlar sağlama potansiyeline sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir