İkinci turda kimi destekleyecekler? Sinan Oğan ve Ümit Özdağ ters düştü

Türkiye 28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimine kilitlendi. Bir tarafta yüzde 49.5 oy alan Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan, diğer tarafta ise yüzde 44.8’lik kesimin desteğini alan Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu var. Hal böyleyken ilk tur seçimlerinde yüzde 5’in üzerinde oy alan ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın ikinci turda hangi adayı destekleyeceği merak konusu oldu.

“ARAMIZDA BİR FİKİR BİRLİĞİ VAR”

Oğan cephesinden yapılan son açıklamada “Aşağı yukarı aramızda bir fikir birliği var” ifadelerine yer verildi. Haberler.com’un edindiği kulis bilgisine göre; Oğan’ın gönlünde Millet İttifakı’na destek vermek var. Ancak burada kendisi gibi düşünmeyen bir isim var. O da ATA İttifakı ortaklarından Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ…

ÖZDAĞ VE OĞAN TERS DÜŞTÜ

Özdağ’ın, Yeşil Sol Parti’den dolayı Millet İttifakı’na mesafeli olduğu ve “Terörü destekleyen Yeşil Sol Parti ile aynı safta yer almam” diyerek Sinan Oğan’a karşı geldiği konuşuluyor. Önümüzdeki günlerde iki isim arasında bir kriz patlak verir mi bilinmez ama sürecin nasıl neticeleneceği herkes tarafından merak ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir