İstanbul’da duş sapığı yakalanmıştı… İstenen ceza belirli oldu

Maltepe’de 7 Haziran günü sabah saatlerinde, apartmanın yer katında oturan K.K.’yi duşa girdiği sırada banyo camından izleyen M.Ç. hakkında “özel hayatın kapalılığını ihlal etme”, “cinsel taciz”, “mala ziyan verme”, “konut dokunulmazlığını ihlal etme” cürümlerinden toplamda 7 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

İstanbul Maltepe’de bulunan bir apartmanın taban katında oturan K.K.’yi duşa girdiği sırada banyo camından izleyen M.Ç. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, İstanbul Maltepe’de bir apartmanın yer katında oturan K.K.’nin 7 Haziran günü sabah 7.15’te duş almak için banyoya girdiği, bu sırada banyonun camının açık olduğu lakin sinekliğin kapalı olduğu belirtildi.

Şüpheli M.Ç.’nin, müştekinin banyosunun camının önüne giderek sinekliği yırttığı ve camdan o sırada banyo yapan K.K.’yi izlediği aktarıldı.

 

EŞİNE HABER VERDİ

Müştekinin M.Ç.’yi fark etmesi üzerine sessizce banyodan çıkıp eşi R.K.’ye haber verdiğinin kaydedildiği iddianamede, R.K.’nin dışarı çıkarak banyonuun bulunduğu pencerenin önüne gittiğinde, M.Ç.’nin çömelmiş bir halde banyonun sineklik kısmına tırmandığı ve içeriye baktığını gördüğü belirtildi.

İddianamede, R.K.’nin kuşkulu M.Ç.’ye ‘sen kimsin’ diye seslenince, şüphelinin kaçmaya başladığı, R.K.’nin şüpheliyi kovalayarak yakaladığı söz edildi.

BANYO PENCERESİNDEN İÇERİ BAKTIĞINI SÖYLEDİ

Şüpheli M.Ç.’nin tabirinde, olay tarihinde işe gitmek için konuttan çıktığını, binanın önünden geçerken birden su sesi duyduğunu, sesin önünden geçtiği dairenin banyosundan geldiğini anlayınca pencerenin tabanına yaklaştığını, bir an kendini kaybederek eğildiğini ve yarım açık olan banyo penceresinden içeri baktığını anlattığı belirtildi.

Şüphelinin tabirinde, bir erkeğin koşarak yanına geldiğini görünce panikle kaçmaya başladığını, bu şahsın kendisini yakaladığını ve pişman olduğunu söylediği bilgisine yer verildi.

7 YILA KADAR MAHPUSU İSTENDİ

Savcılık, M.Ç.’nin mağdurun fizikî mahrumiyetine müdahale ettiğini, mağdurun onur ve namusunu ilgilendiren bir bahiste onun beden dokunulmazlığını ihlal etmeden, cinsel istek ve isteklerinin tatmin gayesine yönelik harekette bulunduğu belirtti.

İddianamede M.Ç.’nin “özel hayatın kapalılığını ihlal etme”, “cinsel taciz”, “mala ziyan verme”, “konut dokunulmazlığını ihlal etme” kabahatlerinden toplamda 1 yıl 9 aydan 7 yıla kadar mahpus ile cezalandırılması istendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.