İstek Çalımbay iddialı! “Gruptan çıkacağız”

G Kümesi’nde Slavia Prag, CFR Cluj ve Ballkani ile eşleşen Sivasspor’un teknik yöneticisi Çalımbay, kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, “Hiçbir grubu seyretmeden ya da oynamadan yorumda bulunmak gerçek değil. Oynayacağımız ekiplerin lig maçlarını seyredeceğiz. Vakit buldukça canlı biçimde seyretmeye çalışacağız. Oyuncularımıza da seyrettireceğiz. Hepsi de bana nazaran düzgün gruplar.” sözlerini kullandı.

Çalımbay, UEFA Avrupa Ligi play-off cinsinde Malmö ile oynanan maçlarda hoş konumlar yakaladıklarını hatırlatarak, “Malmö ile 2 maç oynadık. İkisinde de hoş konumlar yakaladık fakat en büyük derdimiz gol. Yaptığımız ferdî yanılgılardan yediğimiz goller var. En son maçı eksiksiz oynadık, hoş konumları değerlendiremedik. O konumlardan birini değerlendirseydik farklı olacaktı. Ayrıyeten oyuncularımızın hepsi yüzde yüz hazır değildi. O yüzden de kahır yaşadık.” değerlendirmesinde bulundu.

 “Şanssızlık yahut sakatlık yaşamazsak kümeden çıkacağız

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde birinci maça kadar oyuncuların belli bir düzeye geleceğine inandığını aktaran Çalımbay, küme maçlarına güzel formda başlamak istediklerini vurguladı.

Çalımbay, kümeden çıkacaklarına yürekten inandığını belirterek, şunları kaydetti:

“Gruptan çıkmak istiyorsak bilhassa kendi alanımızda oynayacağımız maçları kesinlikle çok güzel halde bitirmemiz gerekiyor. Rastgele bir şanssızlık yahut sakatlık yaşamazsak kümeden çıkacağız. Burada sıkıntı olan kümelerin dışında oynayacağımız lig maçları. Hem lig hem Avrupa’yı götürmek biraz güç oluyor. Arkadaşlarımızda yorgunluk, sakatlık oluyor. Bir de istenilen halde idman yapamıyorsunuz. Daima formda maç oynuyorsunuz. Bundan evvel nasıl yaptıysak tekrar yapacağız, hatta çok daha düzgün olacağız.”

Süper Lig’in 4. haftasında deplasmanda Beşiktaş ile yapacakları maça da değinen Çalımbay, “Beşiktaş’ın en büyük takviyesi taraftar. Beşiktaş taraftarının önünde oynamak, o coşkuyla çaba etmek tabi kolay değil. Her şeyden evvel kusursuz bir motive ve oyun disiplini olması gerekiyor. Bizim tek emelimiz uygun oynayıp oradan puanla çıkmak. Tek fikrimiz o. Çok güç olacak zira büyük bir baskı olacak orada. Âlâ de takımları var. Çok dikkat etmemiz gerekiyor.” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.