Jorge Jesus’tan transfer açıklaması! ‘Bir forvet transferi daha yapabiliriz’

Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme cinsindeki Slovacko maçının akabinde değerli açıklamalarda bulundu.

İşte Jorge Jesus’un açıklamaları…

“Çok hoş bir atmosferde oynadık. Taraftarlarımız gösterdiği takviyeyle bu galibiyeti hak ettiler. Dinamo Kiev maçında da tıpkı formdaydı. Bu galibiyeti onlara armağan ediyoruz.

Yüzde yüz olarak hazırız diyemeyiz. Dönem başındayız şimdi. Hem Dinamo Kiev maçlarında hem de bugün kadro güzel göstergeler sundu.”

HEDEF LİG ŞAMPİYONLUĞU

“Pazartesi lig başlıyor. Lig asıl maksadımız bizim. Ligde Feneerbahçe her vakit favoridir. Avrupa’da gidebildiğimiz kadar ileri gitmek istiyoruz lakin bu turnuvalarda favori değiliz. Türkiye Ligi’nde favoriyiz, önceliğimiz Türkiye Ligi. Maksadımız lig şampiyonluğu!

Gustavo ve Arao’nun benimle çalışmış olmak üzere bir avantajları var. 2 yıl Flamengo’da birlikte çalıştık. Ne istediklerimi biliyorlar. Lincoln çok uygundu, bugün maçın adamıydı. Emre Mor 90 dakika oynayabilecek durumda değil ancak oynadığı vakit özel yetenekleri olan, maçı koparacak oyuncu.

İyi sonuç almamız, uygun bir maç çıkarmamız bizim için çok kıymetliydi. Taraftarlarımızı keyifli etmek istiyorduk. Dinamo Kiev maçında şahaneydiler. Bu galibiyeti onlara vermek, itimatlarını kazanmak değerliydi. Daha fazla gol atabilirdik. Portekizli hakem, attığımız bir golü niçin iptal etti anlamadım. O konumu birkaç kere izledim lakin iptali anlamadım.

Bu tip maçlar, lig öncesi ritmimiz açısından çok değerli. Pazartesi bizim için lig başlıyor. Bizim büyük gayelerimizden biri Türkiye Ligi.”

BU DÖNEM GÜÇ OLACAK

“Rakiplerimizin yapmış olduğu transferleri görüyorum, tanıyorum. Trabzonspor, Galatasaray, Beşiktaş bizim büyük rakiplerimiz. Lige herkes argümanlı başlıyor. Bizim birinci maksadımız ligi kazanmak. Bu dönem kolay olmayacak, güç dönem olacak. Rakiplerimiz güçlü, biz de güçlüyüz.”

FORVET TRANSFERİ YAPABİLİRİZ

“Kadromuz tamamlanmış diyemem. Önümüzdeki günlerde, bir forvet transferi daha yapabiliriz. Lakin, elimizdeki takımdan da mutluyuz. Her durum için birden fazla oyuncumuz var. 3 günde 1 maç yaptığımız vakit takım derinliği değerli oluyor. Pazartesi günkü lig maçında değişiklikler yapıp alana taze kanlar sürebiliriz.

Evet, kırmızı karttan sonra geride artık 3 oyuncu bulundurmamıze gerek kalmadı. Arao’yu biraz daha ileri çektik. Top bizdeyken üçlü oynuyoruz. Savunmadayken 3’lü oynamıyoruz. İkisi farklı şeyler. Kırmızı karttan sonra geride 2 kişi kâfi diye düşündük. Defansta, top rakipteyken ise dizilim büsbütün farklı oluyor.

Gustavo Henrique’nin 2 avantajı var. Şimdi geleli 1 hafta oldu. Ancak, birinci avantajı Flamengo’da benimle 2 yıl çalıştı. Fikirlerimi âlâ biliyor, ben de özelliklerini düzgün biliyorum. İkinci avantajı, Brezilya’dan geliyor olması. Orada lig uzun müddet evvel başladı, 16-17 maç oynadılar. Münasebetiyle maç ritmini kazandı. Zajc ulusal gruptan ötürü kampa geç katıldı. 2-3 hafta kadar kampa geç geldi. 3-4 haftadır bizimle. Kâfi mühlet değil. İsmail ve Arao’nun bilakis maç ritmi şimdi tam değil. Crespo da sakatlığı nedeniyle maç kondisyonunu güzel düzeylere çekemedi. Emre âlâ oyuncu. Farklı oyuncu. 90 dakika oynayacak durumda değil. Oynadığı müddette gösterdiği oyundan mutluyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.