Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Ülkenin prestijini ayaklar altına alamaz

CHP önderi Kılıçdaroğlu, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman’ı ağırlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a reaksiyon gösterdi: Düne kadar her türlü eleştiriyi yaptığınız şahısla kucaklaşıyorsunuz, üç beş kuruş için. Devleti yöneten birisi ülkenin prestijini ayaklar altına alamaz.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 12 yıl evvel İsrail askerlerinin saldırdığı Mavi Marmara gemisinde hayatını kaybeden Çetin Topçuoğlu’nun ailesini ziyaret etti.

Ziyaret sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Suudi Arabistan Veliaht Prensi ve Başbakan Yardımcısı Muhammed bin Selman bin Abdülaziz Al Saud’u Türkiye’de ağırlayan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi:

BİZİM İÇİN KAPANMIŞ BİR EVRAK DEĞİL

– Düne kadar her türlü hakareti yaptığınız, her türlü eleştiriyi yaptığınız bireyle kucaklaşıyorsunuz. 3-5 kuruş için bunu Türkiye Cumhuriyeti devletinin kaldırması mümkün değildir. Bizim kaldırmamız mümkün değildir. Bu ülkenin bir prestiji vardır, bir saygınlığı vardır bu ülkenin.

– Siz nasıl bu ülkenin saygınlığını, prestijini yerle bir edersiniz 3-5 kuruş için? Türkiye topraklarında bir cinayet işleniyor. Selman buraya gelmeden evvel cinayet evrakı da kapatılıyor. Onu da araştıracağız. O evrak da bizim için kapanmış bir belge değildir. Onun da gereğini yapacağız.

BU DERSİ VERMEK ZORUNDAYIZ

– Hiç kimse “Türkiye’ye masraf, insanları bir konsoloslukta öldürürüm, ondan sonra üstünü kapatırız, böylelikle istediğim yerde cinayeti işlerim” diye o denli bir hevese de kapılmasın. Bu dersi vermezseniz o hevese kapılanlar olur. Bu dersi vermek zorundayız. Bu da bizim gayelerimizden birisidir. Türkiye’nin prestijine hiç kimse gölge düşüremez.

AYNI KAYIĞA BİNDİLER

– Erdoğan ile oynuyorlar, biliyorum. Tıpkı kayığa bindiler, onu da pek uygun biliyorum. Tıpkı kayığa binebilirsin, evrakın üstünü örtebilirsin. Ancak Allah’ın müsaadesiyle yakında iktidar olacağız. Evrakların nasıl açıldığını, hesapların nasıl sorulduğunu, Türkiye’nin prestijinin nasıl korunduğunu herkese duyuracağız. Bu ülke prestijli bir ülkedir, saygın bir ülkedir. Devleti yöneten birisi ülkenin prestijini ayaklar altına alamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.