Köpeğin saldırdığı Tuğba Altıntop: Hayvanın kabahati günahı yok

Rafet El Roman’ın eski eşi model Tuğba Altıntop, tatil için gittiği İstanbul-Şile’de adeta dehşeti yaşadı.

Altıntop, arkadaşının “Akita” cinsi köpeğinin saldırısına uğradı.

Hemen hastaneye kaydırılan Altıntop’un yüzüne 50’den fazla dikiş atıldı.

“Yüzümün sol tarafı parçalandı”

Olayı anlatan ünlü model “Arkadaşımın köpeği yerde yatıyordu. Yanına gittim, sevdim okşadım. Eğilip yüzünü öpmek istedim. Bir anda yüzüme saldırdı. Kimse müdahale edemeden bıraktı, kenara çekildi. Olay 10 saniye içinde olup bitti. Yüzümün sol tarafı parçalandı. Çabucak hastaneye gittik. Tabipler yapabileceklerini yaptı lakin ‘İz kalma ihtimali var’ dediler. Daha sonra deri nakli ya da hücre nakli yapılabileceğini söylediler.” dedi.

“Şikâyetçi değilim”

Köpeğin sahibi olan arkadaşından şikâyetçi olmadığını lisana getiren Tuğba Altıntop, “Şikâyetçi değilim, aslında ilgileniyor her şeyle. ‘Akita’ cinsi köpekler bu türlü saldırgan olabiliyor. Benim de daha evvel bahçeli konutumda ‘Macar Rottweiler’ köpeğim vardı. Lakin hiç bu türlü bir şey yaşamadık. Artık sitede oturduğum için ‘Pomeranian Spitz’ cinsi bir köpek besliyorum.” diye konuştu.

“Hata bendeydi, onun özgürlük alanına girdim”

Saldırının hayvan sevgisini etkilemediğini, lakin kendine ders çıkardığını söyleyen Altıntop, “Bu vahim hücum hayvanlara olan sevgimi etkilemedi fakat bana ders oldu. Kusur bendeydi, onun özgürlük alanına girdim. Hayvanın kabahati günahı yok. Yanağını niçin öpüyorum ki? Bugün benim vefat haberimi de yazabilirdiniz, ben kaşındım. Hayvanları daima seveceğim ancak artık karakterini bilmediğim, tanımadığım hayvanlara daha temkinli yaklaşacağım.” şeklinde konuştu.

“Hayvanları suçlayacağımıza kendi davranışlarımıza bakmak zorundayız”

Öte yandan Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Muhafaza Derneği (HAÇİKO) Lideri Ömür Gedik de, Tuğba Altıntop’un yaşadığı akın sonrası bir açıklama yaptı.

Altıntop, hayvanlara nasıl yaklaşılması gerektiği konusunda eğitim vereceklerini belirterek “Tuğba’nın hayvansever olduğunu biliyordum, büyük geçmiş olsun. Vicdanlı, merhametli bir açıklama yapmış. Daima hayvanları suçlayacağımıza kendi davranışlarımıza bakmak zorundayız. Bu hususta biz dernek olarak bir çalışma yürütüyoruz. Okullarda hayvanlara nasıl yaklaşılması, nasıl irtibat kurulması gerektiğiyle ilgili seminerler vereceğiz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.