Meral Akşener, ekonomiyi eleştiren çocuğa küpelerini armağan etti

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in Samsun’un Atakum ilçesinde dinlediği genç, “Peynir alırken zorlanmak beşere o kadar dokunuyor ki… Ben bu sene kayısı yemedim. O kadar koyuyor ki beşere, 15 yaşında bir insanın bunları düşünmesi inanın çok rahatsız ediyor” dedi.

‘UMARIM BAŞA GELDİĞİNİZ VAKİT BUNLAR ÜZERE OLMAZSINIZ’

Ekonomiyi eleştiren 15 yaşındaki çocuk Akşener’e şunları söyledi:

“Mevzu bir şey alabilmek değil bugün elbette bir peynir yiyebiliyorum fakat bugün peynir alırken zorlanmaktan, beşere o kadar dokunuyor ki. Mesela bir meyve çıktı, ben bu sene kayısı yemedim. Bunu kendimi acındırmak için söylemiyorum, burada değiliz. Bunu yiyememek o kadar koyuyor ki beşere, 15 yaşında bir insanın bunları düşünmesi inanın çok rahatsız ediyor. Umarım başa geldiğiniz vakit bunlar üzere olmazsınız. Düzgün bir iktisat siyaseti ile insanların alım gücünü artırırsınız da… Artık rahat bir hayata ereriz. Durumlarımız inanın güzel değil. Ben yurt dışında okumak istiyorum ancak okuduktan sonra ülkeye dönüm ülkeye bir şeyler katmak istiyorum. Bizim bu ülkeyi geliştirmemiz ve yüceltmemiz gerekiyor.”

AKŞENER KÜPESİNİ İKRAM ETTİ

Genç çocuk konuşmanın sonunda Meral Akşener’e bilekliğini ikram etti.

Bunun karşılığında Akşener de kulağından çıkardığı küpeleri “Bunu hakikaten birinci sevdiğin kıza armağan edeceksin. ‘Bu Meral teyzenin’ diyeceksin” çocuğa verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.