Öğretmen eğitim ödeneği ne vakit ödenecek, kırtasiye parası ne kadar?

Eğitim ödeneği her sene öğretmenlere veriliyor. Yeni eğitim periyodunun gelmesiyle birlikte öğretmenlerin gözü de hesaplara yatırılacak kırtasiye parasına çevrildi. Ulusal Eğitim Bakanlığı bu yıl 1325 lira olarak ödenecek olan kırtasiye parasının 12 Eylül tarihinden itibaren yatırılacağını duyurdu.

Her yıl eğitim-öğretim yılının Eylül ayında öğretmenlere verilen eğitim ödeneği bu yıl hakem heyeti kararı ile bin 325 lira olarak ödenecek. Öğretmen eğitim ödeneği ödemeleri Eylül tarihinden itibaren yatırılmaya başlanıyor.

EĞİTİM ÖDENEĞİ NE VAKİT VERİLECEK?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda misyon yapan öğretmenlere, 12 Eylül’den itibaren öğretim yılına hazırlık ödeneği verilecek. Bakanlığın vilayetlere gönderdiği yazıda, öğretim yılına hazırlık ödeneğinin bu yıl 1325 lira olarak belirlendiği, ödemenin 12 Eylül’den itibaren yapılacağı bildirildi. (AA)

EĞİTİME HAZIRLIK ÖDENEĞİ (KIRTASİYE YARDIMI) NEDİR?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 32. Unsuruna nazaran hazırlık ödeneği, eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı takımlarda misyonlu olup fiilen öğretmenlik yapanlara (ilköğretim ve okul müdürleri ile yardımcıları, cezaevi okullarında çalışan öğretmenler, yönetici, eğitim uzmanı ve eğitim uzman yardımcıları dahil) ödenen paradır.

Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Vazifelileri Hakem Heyeti kararına nazaran, öğretmenlerin öğretim yılına hazırlık ödeneğine her yıl için yüzde 2,5 artırım yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.