Öyleyse Sizi Şöyle Kortlara Alalım: Raket Kullanarak Yapılan Sporlar

Spor severler ve spora başlamak isteyenleri buraya alalım! Kortlara çıkıp hünerlerini göstermek isteyenler için raketlerle oynanan sporları bu içerikte derledik, hazırsak başlayalım!

1. Tenis

Raket deyince ilk akla gelen sporlardan biri olan tenis en popülerlerinden zaten. Dünyanın pek çok noktasında da gelişmiş olan bu spor gerçekten en keyiflilerinden!

2. Badminton

Tekli veya çiftli oynanabilen badmintonun raketi ve topları tenise göre oldukça farklıdır. Çok hafif olan badminton topu tenis topu gibi sekmez.

3. Masa Tenisi

Bir diğer ismi ile pint pong olan masa tenisi de raket ile oynanan sporlardan biri. Aslında masa tenisi de bildiğimiz tenisin bir farklı çeşidi.

4. Squash

Dört tarafı duvarlarla çevrili bir alanda oynanan squash iki kişi ile oynanır. Top yere iki kere vurmadan önce oyuncuların duvara doğru atış yapması gerekir. Tarzı tenise göre file olmaması açısından oldukça farklı ama bir o kadar da keyiflidir!

5. Raketbol

2 veya 3 kişi ile oynana raketbol diğer raketli oyunlara göre daha hızlı bir oyundur. Hentbol ile squash arasında bir spordur.

6. Lacrosse

Lacrosse’un amacı topu raketler ile karşı takımın kalesine sokabilmektir. Takım şeklinde oynanır.

7. Bask Topu

Alışılmışın dışındaki deri raketi ile bask topu sporu, topu duvara göndererek oynanır.

8. Qianball

Tenis ile squash arasında bir oyun olan qianball sporunda fark olarak bir duvar gerekmez. Aynı zamanda top bir ipe bağlıdır.

9. Speedminton

Badmintondan en büyük farkı ağsız şekilde oynanabilir olmasıdır. Ağ olmadan oynanan speedminton aslında badmintondan türetilmiştir.

10. Padel

Tenis kortuna göre daha küçük kortta oynanan padel çiftler ile oynanır. Raketi tenise göre daha farklıdır. Kullanılan toplar benzerdir ama tenise göre daha az baskı uygulanarak oynanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir