Project Leonardo, PS5 Access Olarak Yeni Adına Kavuştu

Sony, 2023 yılının başlarında engelli oyuncular için geliştirme aşamasındaki bir PlayStation 5 çevre birimini ortaya çıkardı. O zamanlar Project Leonardo olarak adlandırılan denetleyici artık PS5 Access olarak lanse edilmiş durumda.

Son derece özelleştirilebilir denetleyici, oyuncuların değiştirilebilir düğmeler ve çubuk kapakları kullanarak özel bir düzen oluşturmasına olanak tanıyor. Ayrıca, rahat bir açıda sabitlemek için endüstri standardı bir AMPS montajına veya tripoda monte edilebilirken analog çubuğun tabana olan mesafesi de ayarlanabiliyor. Ek olarak her Access, oyuncuların sahip olabileceği herhangi bir özel çevre birimini bağlamak için dört adet 3,5 mm AUX bağlantı noktasına sahip.

Sony, yazılım tarafında oyunculara farklı PS5 girişleri için her düğmeyi ayrı ayrı eşleştirme özgürlüğü sunacak. Oyuncular geçişler oluşturabilir veya her girişi devre dışı bırakabilir, hatta aynı eylemi iki girişe eşleyebilirler. Kontrol profilleri de sunulacak ve oyuncuların farklı oyunlar ve türler için farklı düzenler oluşturmasına ve bunlar arasında kolayca geçiş yapmasına olanak tanınacak. Çubuğun oyunlarda nasıl performans gösterdiğine ince ayar yapmak için ölü bölge ayarlamaları da mevcut.

Ayrıca, maksimum kapsama alanı için iki adede kadar Access denetleyicisi ve bir standart DualSense (veya bir DualSense Edge) aynı anda tek bir sanal denetleyici olarak kullanılabilir.

Sony, Access için henüz fiyat ve çıkış tarihi konusunda ise herhangi bir detay vermiş değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir