RTÜK Lideri Şahin’den düzenleme ve denetleme uyarısı

MHP önderi Devlet Bahçeli’nin küme toplantısında yaptığı Netflix açıklamasından sonra Radyo ve Televizyon Üst Heyeti (RTÜK) Lideri Ebubekir Şahin’den bir paylaşım geldi. Şahin, “Çocuklar ve aile kırmızı çizgimizdir” sözlerini kullandı.

Bahçeli, bugün partililere seslenirken, “Netflix’te küfür ve en düzeysiz esprilerin yer aldığı, şarlatanlıktan öte bir meziyeti olmayan kelamda komedyenlerin rol aldığı diziler artık haddi aşmıştır. Aile hayatı son sığınaktır. Bu sığınağın yağmalanması için planlı bir propaganda devrededir. Küfür etmenin neresine güleceğiz? Bayanı metalaştıran, erkeği yozlaştıran ucube dizi sahnelerinin neresini beğenip takdir edeceğiz? Bir yanda magazin programlarıyla gözümüzün içine sokulan bohem ve aşağılık hayatlar varken, öteki yanda bu hayatları yaşayanların özgürlükçü ve hümanist poz vermeleri çelişkidir, alçak bir kumpastır” demişti.

‘HASSAS OLMAYA DAVET EDİYORUZ’

Cem Yılmaz’ın Netflix’te yayımlanan Erşan Kuneri dizisine yönelik algılanan açıklamaların akabinde resmi Twitter adresinden paylaşım yapan RTÜK Lideri Şahin de, “Yavrularımızı korumak için bize verilmiş yetki ve vazifeler çerçevesinde gerekli düzenleme ve denetlemeleri titizlikle yapmaya devam edeceğiz. Gerek yerli gerek yabancı yayıncılarımızı da bu mevzuda daha hassas olmaya davet ediyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.