Son dakika: Fenerbahçe Başkanı Ali Koç teknik direktör adaylarını açıkladı ve tarih verdi! ‘Pazartesi açıklayacağız’

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli takımda göreve geldiği süreç, Aziz Yıldırım, Mesut Özil ve teknik direktör konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sarı-lacivertli kulübün başkanı, “Mesut Özil affedilecek mi” sorusunu yanıtladı. Ali Koç, yeni teknik direktörü pazartesi açıklayacaklarını duyurdu.

‘BİR SENE DAHA BEKLERDİM’

“Seçim gününe dönseniz, bir daha aday olur musunuz” sorusuna Ali Koç, “Bazen kazanınca kaybedersin, bazen kaybedince kazanırsın. O güne dönsek, bir sene daha beklerdim. Kulübün içindeki sıkıntılı durum, çok daha su üzerine çıkardı” cevabı verdi.

‘DURUMUN NE KADAR ACI OLDUĞUNU GÖSTERİYOR’

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Aziz Yıldırım’la ilgili çok konuşmak istemediğini dile getirdi. Ali Koç, “Aziz Yıldırım konusuna girmek istemiyorum. Beraber çok yayına çıkmak istedim, olmadı. Beraber müthiş mücadele verdik. Başka kulüplerin başına bu olay gelse, Fenerbahçe gibi ayakta duramazlardı. Ameliyatında not bile yollamamam, durumun ne kadar acı olduğunu gösteriyor” diye konuştu.

‘MESUT ÖZİL AFFEDİLECEK Mİ’

“Mesut Özil affedilecek mi” sorusuna Ali Koç, “Mesut Özil’in kendisiyle konuşmadık, menajeriyle bugün konuştuk. İki taraf için de hayırlısını istiyoruz bunu da istişarelerle belirleyeceğiz. 2023’te şampiyonluktan başka hedefimiz yok. Bugün olsa Mesut’u yine alırdım” diye cevap verdi.

‘ŞAMPİYON OLMAKTAN BAŞKA DERDİMİZ YOK’

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Jorge Jesus’la ilgili, “Jesus’tan daha önemli soru, Fenerbahçe teknik direktörü kim olacak? Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında şampiyon olmaktan başka derdimiz yok” dedi.

‘İSMAİL HOCA PARA PUL KONUŞMADI’

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, teknik direktörlük göreviyle ilgili İsmail Kartal’ın geliş sürecini anlattı. Ali Koç, “İsmail hoca göreve kayıtsız şartsız geldi. Para pul konuşmadı. Gelecek sezon üst düzey ve dünya çapında tanınan bir hoca aradığımızı, bunlardan birinin Joachim Löw olabileceğini açıkça masaya koyduk. İsmail hoca bir saniye dahi demotive olmadı. Onun sayesinde camia tekrar kenetlendi. İsmail hoca her şeyden önemlisi takım ruhunu inşa etti. Samandıra’yı anahtar teslim verdik, verimli hale getirdi. 2.2 puan ortalaması yakaladı. Şapka çıkarılır. Kendisine müteşekkirim” diye konuştu.

‘ÇOK TALİBİ VAR’

Sarı-lacivertlilerin sezon başında kadrosuna kattığı Miguel Crespo ve Diego Rossi’yle ilgili konuşan Ali Koç, “Crespo’yu nereden buldunuz dendi, Crespo şimdi taraftarın en sevdiği oyunculardan biri oldu. Rossi geldi, şimdi Rossi’nin çok talibi var. Bilhassa Güney Amerika’dan” ifadelerini kullandı.

‘ÇALIŞABİLECEĞİMİZ İKİ HOCA VAR’

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç teknik direktörlük görevi için iki aday kaldığını, “Bizim çalışabileceğimiz iki tane hocamız var. Biri doğal olarak İsmail hoca, biri de Jorge Jesus. Biz kimi seçersek seçelim taraftarımız yine mutsuz olacaklar. Acelemiz yok. Pazartesiye kadar açıklayacağız. Bu sezona çok erken başlayacağız, 13-14’ü gibi başlamamız lazım” sözleriyle açıkladı.

Cengiz Ünder’in 2021-22 sezonunda Ligue 1’de attığı goller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.