Togg dolandırıcılığına 3 tutuklama

Yerli otomobil Togg’u satın almak için bir internet sitesine ön kayıt yaptıran E.E., bildirilen banka hesabına 60 bin TL gönderdi. Bir süre sonra sitenin sahte olduğunu ve dolandırıldığını fark eden E.E., savcılığa gidip, suç duyurusunda bulundu.

POLİS TESPİT ETTİ

Polis de para yatırılan hesabın Y.Ç.’ye ait olduğunu tespit etti. Y.Ç. ile birlikte parayı çekmeye giden O.T. ve şüphelileri yönlendiren E.M., Ankara’da yakalandı. Şüpheli hesap sahiplerinden S.K. de İstanbul’da gözaltına alındı. Banka hesaplarındaki para trafiğini inceleyen polis, 21 kişinin daha aynı yöntemle dolandırıldığını tespit etti. Şüphelilerden S.K.’nin hesabındaki 1 milyon 316 bin 500 TL’ye de bloke konuldu. Mersin merkezli yürütülen soruşturmada, gözaltına alınan dört şüpheliden Y.Ç., O.T. ve E.M. tutuklandı, S.K. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

177 BİN 467 KİŞİ SİPARİŞ VERMİŞTİ

Togg ise geçtiğimiz hafta ilk modeli T10X’in ön sipariş sürecini yalnızca kendi internet sitesi (togg.com.tr) ve akıllı telefon uygulaması (Trumore) üzerinden başlatmıştı. 12 gün süren ön sipariş dönemine toplamda 177 bin 467 kişi katılmıştı. Katılımcılardan 60 bin TL’lik kapora alınmıştı. Şirket yaptığı çekilişin ardından bu yıl Togg sahibi olabilecek 20 bin asil ve 20 bin yedek kullanıcıyı belirlemişti. Çekilişte adı çıkmayanların kaporalarının ise 14 gün içerisinde iade edileceği bildirilmişti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir