Tuncay Özkan fena yakalandı

Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun basın danışmanı her fırsatta Odatv düşmanlığını ortaya koyan Tuncay Özkan, bu kez kötü yakalandı.

Twitter’dan Odatv’ye yönelik “SarayınODAsı” etiketini trollerle birlikte TT yapmaya çalışan Özkan, söz konusu trollere ait tweetlerden birini kendi hesabından retweetledi.

İşte o paylaşım:

Daha önce İzmir’de ucu Tuncay Özkan’a uzanan bir ‘trol’ skandalı patlamıştı. Buca Belediyesi’nde mühendis olarak görev yapan Hüsamettin Alkım Ünsal gözaltına alınmıştı.

Ünsal’ın Prof. Dr. İlber Ortaylı ile Meltem Cumbul, Bergüzar Korel, Müjdat Gezen gibi ünlü isimler adına hesap açtığı ve bu hesaplar üzerinden muhalif görüntüsü adı altında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik gibi suçlar işlediği öne sürülmüştü.

Hatta Ünsal’ın Özkan’ın Genel Başkan Yardımcısı olduğu dönemde makamında ziyaret ettiği ve koltuğuna bu şekilde oturduğu fotoğrafı da ortaya çıkmıştı.

Ünsal’ın bu fotoğrafı ve Özkan ile aralarındaki ilişki geçtiğimiz yıllarda bir gazeteci tarafından sosyal medyada işlenmiş ve haberlere konu olmuştu.

Özkan’ın partisinin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce için ‘Kaba ve basit’ adam ithamında bulunmasının ardından sosyal medyada İnce’ye yönelik linç kampanyasında Ünsal’ın başrol oynadığı öne sürülmüştü.

İLGİLİ HABER: Kaybeden sadece 6’lı Masa değil… Gözlerden kaçan altı isim… Kim bunlar

İLGİLİ HABER: CHP’deki ETO ekibi: Kılıçdaroğlu nasıl kandırıldı

İLGİLİ HABER: “Herkes olur Ekrem olmaz” sözünün kodları: Eğin ittifakı

İLGİLİ HABER: Kılıçdaroğlu’nun mutfak paylaşımlarının perde arkası

BU KEZ HEDEF ODATV

Benzer bir operasyon bu kez de Odatv’ye yönelik gerçekleştirildi.

Aralarında Cumhur İttifakı’na destek veren trol hesaplarının da olduğu Twitter’da Tuncay Özkan’ın retweetlediği tweetteki etiket ve sözler kampanya haline getirildi.

Yaşananların ardından Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Tuncay Özkan gibi basında hiç sevilmeyen takdir edilmeyen kötü şöhretli eski bir gazeteciyi basın danışman olarak neden bulundurduğu merak konusu oldu.

İşte o trol paylaşımlardan bazıları:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir