Türkiye’den yeni petrol atağı! İş birliği resmen başladı

Türkiye Petrolleri Anonim İştiraki ile Malezya’nın petrol şirketi Petronas ortasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetlisi olarak Ankara’ya gelen Malezya Hükümdarı beraberindeki heyet petrol arama ve sondaj alanında iş birliğini görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak Ankara’ya gelen Malezya Hükümdarı Sultan Abdullah Ri’ayatuddin Al-Mustafa Billah Şah ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, iki ülke ortasındaki heyetler ortası görüşmelere başkanlık etti.

PETROL ARAMA VE SONDAJ ALANINDA İŞ BİRLİĞİ

Görüşmede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Sultan Abdullah Şah ortasında dün yapılan baş başa görüşmede gündeme gelen hususlar ayrıntılandırıldı.

Ele alınan hususlar ortasında, İslami finans, helal eserlerin ticareti, LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) ticaretinde iş birliği, TPAO ile Petronas ortasında petrol arama ve sondaj alanında iş birliği yer aldı.

JW Marriot Otel’de yapılan iki ülke ortasındaki heyetler ortası görüşmelerde, Güç ve Olağan Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Cumhurbaşkanı Yardımcılığı Ofisi Dış Münasebetler Başdanışmanı Halil Afşarata, Türkiye’nin Kuala Lumpur Büyükelçisi Buyruk Salim Yüksel, TPOA Genel Müdürü Melih Han Alım ile Malezya Maliye Bakanı Tengku Datuk Seri Utama Zafrul Bin Tengku Abdul Aziz, Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Dato’ Sri Amran Bin Muhammed Zin ve Malezya’nın Ankara Büyükelçisi Sazali Bin Mustafa Kamal hazır bulundu.

Ayrıca iki ülke ortasında parlamentolar ortası dostluk kümesi kurulmasına karar verildi.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.