Zarurî iniş yapan uçak, sulama kanalına girmiş

Afyonkarahisar’da dün akşam zarurî iniş yaptığı açıklanan eğitim uçağı sabahın birinci ışıkları ile indiği yerde görüntülendi. Uçağın yarısının hayvanların sulandığı kanalın içinde olduğu ve kuyruk kısmının üst yanlışsız baktığı gözlendi.

Olay, dün akşam Afyon Kocatepe Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Çiftliğinde meydana geldi. Afyonkarahisar Hava Meydan Komutanlığına ilişkin olduğu açıklanan 2 kişilik eğitim uçağı kalktıktan kısa bir mühlet sonra motor arızası nedeniyle mecburî iniş yaptı.

Olayda hafif yaralanan Ü.P.K. (27) isimli bayan pilot ile Y.E.B. (19) isimli pilot hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Afyonkarahisar Valiliğinden yapılan açıklamada ise “Akşam saatlerinde Hava Meydan Komutanlığına ilişkin Cessna 172 tipi eğitim uçağı uçuş esnasında zarurî iniş yapmıştır. Rastgele can kaybının olmadığı kazada, maddi hasar meydana gelmiştir. Pilotlarımızın sıhhat durumları yeterli olup, ayakta tedavileri sürdürülmektedir” sözlerine yer verildi.

ENKAZIN KALDIRILMASI BEKLENİYOR

Günün birinci ışıkları ile birlikte uçak zarurî iniş yaptığı alanda görüntülendi. Uçağın yarısının çiftlikte bulunan manda, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların sulandığı kanalda olduğu kuyruk kısmının ise havada olduğu görüldü.

Jandarma takımları tarafından güvenlik tedbiri alınan bölgede uçağın enkazının günün ilerleyen saatlerinden kaldırılması bekleniyor. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.