Adobe Firefly, Photoshop, Illustrator ve Express İçin Kullanıma Sunuldu

Bu yılın başlarında Adobe tarafından Creative Cloud uygulamaları için çeşitli üretken yapay zeka aracı ve özelliği olan Firefly duyurulmuştu. Şimdi ise Adobe Firefly teknolojisinin artık Photoshop, Illustrator ve Express kullanıcılarının kullanımına sunulduğu açıklandı. Bir süredir beta testinde olan bu araç sayesinde görseller, vektörler ve diğer görsel içerikleri oluşturmak için metin istemleri kullanmak yeterli.

Yeni teklif, kullanıcıların ayda belirli miktarda yapay zeka tarafından oluşturulan içerik oluşturmasına olanak tanıyan “üretken kredilere” göre fiyatlandırılıyor. Aylık kredi tahsisi bittiğinde kullanıcılar daha yavaş bir hızda içerik üretmeye devam edebilecek. Bu abonelik paketi ise Kasım 2023’ten itibaren kullanıma sunulacak.

Ücretsiz planlara sahip Creative Cloud, Firefly ve Express kullanıcıları da artık aylık üretken krediler alacak. Plana özel üretken kredi sayısına ulaşıldıktan sonra, aylık 4,99 dolar karşılığında Firefly tarafından desteklenen özelliklere sahip varlıklar oluşturmaya devam etmek için ücretli bir plana yükseltme seçeneği olacak.

Adobe ayrıca Creative Cloud abonelik planlarının bir parçası olarak Firefly için yeni bir web uygulaması başlatıyor. Uygulama, Firefly’ın görüntü oluşturma yeteneklerine Photoshop veya Illustrator’ı açmadan erişim sağlayacak.

Varsayılan olarak Firefly, üretken yapay zekanın kullanıldığını belirtmek için Firefly kullanılarak oluşturulan her varlıkta İçerik Kimlik Bilgileri içerecek ve dijital içeriğe daha fazla güven ve şeffaflık getirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx