Özgür Özel: Teröristlerle mücadelesinde her zaman TSK’nın arkasında olduk

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinini TBMM Grup Toplantısı’nda konuşuyor.

Irak’ın kuzeyinde 12 askerin şehit olmasının ardından başlayan, siyasetteki ortak bildiri tartışması devam ediyor.

CHP, terör saldırılarını kınayan Meclis bildirisine imza atmayıp, kendi bildirisiyle terörü kınamıştı. Bu durum, eleştirilere neden olmuştu. Özgür Özel’den eleştirilere ilişkin yeni bir açıklama geldi.

KUZEY IRAK’TA 12 ASKER ŞEHİT

Özel’in açıklamalarından satır başları şöyle:

”6 şehidimizin haberinin ardından daha o büyük travmaya ne diyeceğinmizi düşünürken bir 6 şehit haberi daha geldi. Yüreğimiz yandı bağrımıza taş oturdu gırtlaklarımız düğümlendi bir yandan bu büyük acıyı yaşadık bir yandan kahraman ordumuza başsağlığı dileklerimizi ilettik. Biz teröristlerle mücadelesinde her zaman olduğu gibi kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) arkasında olduk olmaya devam edeceğiz. 12 vatan evladı hayatını kaybetmiş mili yas ilan edilsin dedik. Hiç oralı olmadılar. Suudi Arabistan Kralı öldüğünde 3 gün yas ilan ettiler. Bu ülkenin 12 evladı şehit edildiğinde milli yas ilan etme ihtiyacını görmüyorlar. ‘Milli yas ilan etmeyelim Suudi Kral kadar değerli değiller. Bir göreviniz var bu A4 kağıda imza atacaksınız kınama yapacağız.’ dediler. Bu Meclis bilgilendirilmeden sizin sorumluluğunuza ortak olacak hiçbir imzayı atmayacağız dedik.

”KİMSEDEN KORKMUYORUZ”

Zorlu bir döneme giriyoruz onlardan korkmuyoruz ama bu partinin karşısındakinden değil arkasında durduğunu düşündüğünden bir dost ateşi almak dışında bir endişesi yoktur. Kendimize güveniyoruz kimseden korkmuyoruz. 1984’ten beri kaç ortak bildiri imzaladık sonucunda ne elde ettik ne çözdük neyi başardık? Ne ezbere ikidar var ne ezbere muhalefet var. ‘CHP bu bildiriye imza koymadı.’ dediler. Sonra ‘CHP tepki gelince kendi bildiri imzaladı’ diyorlar. Yollayın bildiriyi görelim bile demedik. Bu konuda samimi bir bilgilendirme olmadan kimseyle ortaklaşmayız dedik durduğumuz yerde durduk. ‘Tepki geldi de sonradan bildiri imzaladılar’ dediler. Meclis tutanaklarını açın bu bildiri okunuyor ilan ediyoruz diye ardından Grup Başkanvekilimiz Ali Mahir Başarır söz alıyor bu bildiriyi satır satır okuyor. Taleplerimiz yerine gelmezse kendi bildirimizi hazırlayalım dedi. Şehitlere sahip çıkan ailelerine karşı sorumluluğu hatırlatan bu bildiriyi büyük bir onurla CHP Genel Başkanı olarak imzaladık ve o dakika yayımladık. Yaptıkları dezenformasyon ezberleri bozulduğu içindir. CHP’nin bildirisinde PKK yazmıyormuş çünkü CHP, PKK diyemezmiş.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx