Rıza Çalımbay’dan Açıklama: Beklentinin çok altında bir oyun…

Trendyol Süper Lig’in 15. haftasında Beşiktaş, sahasında Fenerbahçe’ye 3-1 mağlup oldu. Karşılaşmanın ardından Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay açıklamalarda bulundu.

“OYUNCULAR HATA YAPMAYA BAŞLADI”

Mücadeleye ilişkin Rıza Çalımbay, “Her şeyden önce maça kötü başlamadık. İyi başladık. Sonrasında bizim oyuncular hata yapmaya başladı. Kapasitelerinin altlarında oynadılar. Söylediğimiz şeyleri yapamadılar. Pas hataları yaptık. Yapmamamız gereken hatalar yaptık. Üzücü bir maç. Beklentinin çok altında bir oyun oynadık. Hazırlık dönemi de yapmadık takımla. Oyuncuları görmedik. Eksik yönler çoktu ve bunları gidermek kolay değildi. Bu maçta da sakatlıklar oldu. İstediğimizi yapamadık. Yine bir hedef var ve sonuna kadar gitmemiz gerekiyor. Bazı lider oyuncuların kendilerine çeki düzen vermesi gerekiyor. Bunları yaparsak yeniden iyi yerlere geliriz. Bazı arkadaşlarımızın oynadıkları oyun bu değil.” dedi.

Rıza Çalımbay sözlerini şöyle tamamladı, “Zaman lazım. Oyuncularla çok çalışmak lazım. Bir ay bile olmadı. Bile bile geldik. Sezon başında böyle bir şey yakalayabilseydik farklı olabilirdi. Maalesef aniden geldiğimiz için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Burası Beşiktaş Kulübü. Böyle olmayacak. Bazı şeyleri düzeltmemiz gerekiyor. Daha iyi yerlere geleceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx