Rusya: Ukrayna karşı saldırıyı başlattı

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik sürdürdüğü savaşta Ukrayna ordusunun karşı taarruza geçeceği konuşulurken, Rusya Savunma Bakanlığı karşı harekâtın önceki gece başladığı yönünde bir açıklama yaptı. 

‘BAHMUT’TA İLERLİYORUZ’

Bakanlığın açıklamasında, “Pazar gecesi Kiev yönetimi beklenen karşı saldırıyı başlattı. Ukrayna ordusuna bağlı 23 ve 31’inci motorize tugayları Donetsk bölgesinin güneyinde yürüyüşe geçti. Ukrayna kuvvetleri açtığımız karşı ateş sayesinde hedeflerine ulaşamadan püskürtüldü” denildi. Ukrayna Kara Kuvvetleri Komutanı Aleksandr Sırskiy ise, birliklerin Bahmut yönünde ilerlediğini açıkladı. Ukrayna lideri Volodimir Zelenski de video mesaj paylaşarak, Ukrayna askerlerini Bahmut cephesindeki ilerlemelerinden ötürü kutladı. Savunma Bakanı Yardımcısı Hanna Maliar da Rusların, “dikkatleri Bahmut’ta yaşadıkları yenilgiden uzaklaştırmak için” karşı saldırı hakkında dezenformasyon yaptığını iddia etti. 

RUSYA’DA TUHAF OLAY

Diğer yandan Rusya’daki bir dizi radyo istasyonun frekansları hack’lenerek Putin’in sesiyle sıkı yönetim ve savaş hali ilan edildiği anonsu yapıldı. Kremlin Sarayı resmi açıklamayla radyo frekanslarına müdahale edildiği ve Putin’in böyle bir açıklama yapmadığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir