Uzun Vadeli Bitcoin Yatırımcı Oranı Rekor Kırdı! BTC Analizi

Kripto para piyasası Temmuz ayının ilk haftası itibariyle yeniden hareketlendi. Bitcoin, geçtiğimiz gün 31.500$ seviyesine ulaşarak son 13 ayın rekorunu kırarken ARK Invest araştırmacıları, BTC yatırım yapanların eğilimleri hakkında yeni veriler paylaştı.

Uzun Vadeli Yatırımlar Rekor Kırdı!

ARK Invest araştırmacılarının paylaştığı son grafiğe göre uzun vadeli BTC yatırımı yapan oyuncuların oranı rekor kırdı. Uzmanlar, dolaşımda olan 19 milyon Bitcoin’in %70’inin 1 senedir hareketetsiz kaldığını tespit etti.

Kripto para uzmanları, hazırladıkları yeni raporda büyük sermeyenin Bitcoin’e gösterdiği ilgiye vurgu yaptı.

GBTC, Spot Piyasadan Ucuz Kalmaya Devam Ediyor!

Spot piyasada işlem gören lider kripto para birimi yükselirken yatırım fonları piyasanın gerisinde kaldı. En büyük BTC fonlarından biri olan Grayscale Bitcoin Trust, spot BTC fiyatının %30 altında işlem görüyor.

Boğa piyasasında spot fiyatın çok daha üzerinde seyreden fonun iskonto oranı yıl başında %50’ye kadar geriledi. Bitcoin fiyatına göre ucuzluğu bir miktar azalan GBTC fonu ilginin yeniden arttığını ortaya koyuyor. Uzmanlar, fon iskontosundaki değişimi BlackRock’un yaptığı spot ETF başvurusuna bağladı.

Bitcoin (BTC) Fiyatı

Geçtiğimiz gün 31.275$ direncinden ret yiyen Bitcoin bir süredir yatay aralıklarda işlem görüyor. 29.800$ seviyesinden yeniden destek alan BTC’nin kaderini yatay kanalın ne yönde kırıldığı belirleyecek.

BTC an itibariyle 30.000$ civarında alıcı buluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx